Hand in Hand – ARTISTS FOR PEACE

 w Aktualnie w mediach, Strona główna

Hand in Hand – ARTISTS FOR PEACE czyli rosyjski baletmistrz i ukraińska tancerka wraz z polskimi artystami zainicjowali światową kampanię na rzecz pokoju. Niesamowity projekt charytatywny, który mieliśmy okazję wspierać jako patron merytoryczny.

Alexey Torgunakov, rosyjski baletmistrz, były solista Teatru Bolshoi oraz Alisa Makarenko, znana ukraińska choreografka i tancerka z Chersonia, wraz z polskimi muzykami tworzącymi ARTISTS FOR PEACE, jednoczą siły w niezależnej kampanii na rzecz pokoju, powstałej w odpowiedzi na bezpośrednie prośby ukraińskich artystów o świadectwo solidarności z ofiarami toczącej się wojny.

Czwartego dnia rosyjskiej inwazji, producenci muzyczni Karo Glazer i Michał Rosicki, otrzymali z kijowskiego metra oraz centrum Lwowa prośby o wsparcie. W ciągu paru godzin we dwójkę zmobilizowali zaprzyjaźnionych artystów do szybkiej akcji, tak powstała piosenka “Hand in Hand” i narodziła się kampania na rzecz pokoju ARTISTS FOR PEACE.

“Obydwoje z Michałem czuliśmy, że nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Te wiadomości były skierowane bezpośrednio do nas. Nie mogliśmy udawać, że tego nie usłyszeliśmy. Obydwoje mamy przyjaciół zarówno na Ukrainie jak i w Rosji. Musieliśmy zareagować. Po prostu spontanicznie ruszyliśmy do pracy, w naszym MAQ Records, a to jak się to wszystko rozkręciło dalej w tak krótkim czasie, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nikt nam nie odmówił!” – mówi Karo Glazer. “To była najszybsza produkcja w jakiej kiedykolwiek braliśmy udział. Wiedzieliśmy, że czas ma kluczowe znaczenie.” –  dodaje Michał Rosicki.

ARTISTS FOR PEACE ORCHESTRA to nie tylko wybitni wirtuozi tacy jak m.in. Marcin Gałażyn, Dominik Strycharski, Piotr Steczek i Miguel Czachowski, bogate instrumentarium w tym sekcje dęta i smyczkowa, ale również młode talenty, nastolatki śpiewające i grające wspólnie na cztery ręce. “Hand in Hand” to fantastyczny mix kultury wschodu i zachodu.

W międzyczasie do projektu zaproszenie przyjęli niezwykli tancerze: uciekający w pierwszych dniach wojny z Moskwy, Alexey Torgunakov i jego przyjaciółka, Alisa Makarenko, mieszkająca w Polsce od dziewięciu lat, której rodzice zdecydowali się pozostać w rodzinnym Chersonie. Dwunastego dnia od napisania utworu, w surowych, betonowych murach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, zostało nakręcone piękne video, ze zdjęciami Piotra Pawlusa, który prace nad teledyskiem kończył w ostrzeliwanej Odessie.

Symbolika ich heroicznego tańca, w obliczu tragedii skłóconych narodów i propagandy, pokazuje nam, że miłość, pokój i wspólne działanie to jedyny język, którym powinniśmy się dzisiaj posługiwać. Całość produkcji zrealizowano NON-PROFIT, dzięki wspaniałym ludziom, przyjaciołom, firmom i instytucjom bezinteresownie wspierającym kampanię swoją pracą, czasem, talentem oraz pieniędzmi. Projekt z każdym dniem nabiera na sile. Podczas kręcenia teledysku producenci rozpoczęli prace nad reportażem, w którym usłyszymy szczere refleksje artystów biorących udział w kampanii ARTISTS FOR PEACE, na temat powodów ich zaangażowania w projekt oraz roli sztuki w promowaniu światowego pokoju. Jednocześnie w Polsce i na świecie artyści tacy jak m.in. legendarny Envee czy francuska grupa NO JAZZ tworzą już swoje remixy, aktorzy m.in. Jan Peszek i Grażyna Szapolowska czytają poezję, do nowych wersji utworu powstają wizualizacje i nagrywane są orkiestracje. Powstanie w ten sposób album ARTISTS FOR PEACE i playlista na streamingach, z której cały dochód wesprze walczącą Ukrainę.

Obejrzyj teledysk “Hand in Hand” tutaj

Pobierz zdjęcia i okładkę tutaj

 

 

 

 

 

 

 

Recommended Posts

Napisz komentarz

Translate »