See you – Sea You Tricity!

 w Aktualnie w mediach, Bez kategorii, Strona główna

Pracujemy w branży muzycznej przede wszystkim dlatego, że uwielbiamy muzykę. Z tego powodu cieszymy się, kiedy organizowane są interesujące wydarzenia muzyczne. Jeszcze lepiej, gdy łączą w sobie zarówno warstwę koncertową jak i warstwę edukacyjną. Takim wydarzeniem jest właśnie Sea You Tricity Music Showcase, który jako gościa jednego z paneli zaprosił r.pr. Marcina Barańskiego z Musicodex.

 

Artyści

Tydzień temu zakończyła się pierwsza edycja Sea You Tricity Music Showcase, który porównywany jest w mediach do poznańskiego Spring Break’a. Nic dziwnego. Formuła obu wydarzeń jest bardzo podobna. Duża ilość krótkich koncertów przeplata się w nim z panelami dyskusyjnymi związanymi ze sprawami świata muzyki.

Głównym celem tegorocznej edycji Sea You była promocja i integracja trójmiejskiej sceny muzycznej. Nawiązywały do tego elementy wystroju, prezentujące jej wydawnictwa oraz historyczne publikacje dotyczące muzyki trójmiasta. Do części koncertowej showcase’u zaproszeni zostali wyłącznie lokalni artyści. Wśród nich znaleźli się m.in.:

NAGROBKI

ŻURAWIE

 

Trupa Trupa

 

Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli Arkadiusz Stolarski z LIVE oraz Arkadiusz Hronowski z Klubu B90. Taki duet musi oznaczać sukces!  Są to osoby z ogromnym doświadczeniem w organizacji dużych wydarzeń muzycznych, takich jak Męskie Granie. Nic dziwnego, że wśród uczestników pojawiały się opinie, że Sea You zostało znakomicie przygotowane i uczestnictwo w nim było samą przyjemnością.

 

Panele dyskusyjne

Panele dyskusyjne, pomimo że mają charakter nieco mniej rozrywkowy niż koncerty, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Sale były szczelnie wypełnione zainteresowaną publicznością.

Panel, który współtworzył r.pr. Marcin Barański z Musicodex skupiał się na temacie zabezpieczenia prac twórców i producentów. Do współuczestniczących z nim osób należał m.in. Rafał Bryndal z ZAiKS, który wspominał na przykład. o korzyściach płynących z członkostwa w stowarzyszeniu. Bogusław Pluta ze ZPAV zwracał natomiast uwagę na to, jak ważne jest dysponowanie dowodami, że jest się producentem. Odpowiednie dokumenty mogą być na przykład w kontaktach z platformami streamingowymi.

Wspominaliśmy o tym m.in. w artykule Albumy wydane przez Kilogram Records wbrew woli wytwórni trafiły na Spotify. Dlaczego wydawca ma problem z usunięciem albumów z serwisu? W tym wypadku, wytwórnia miała problem z udowodnieniem platformie, że jest producentem wrzuconej na nią muzyki, a zatem, że wyłącznie ona miała prawo wstawić swoje albumy do serwisu. Spotify wymagał natomiast przedstawienie odpowiednich dokumentów, by mogło dojść do wycofanie utworów z platformy. We wpisie tłumaczyliśmy, w jaki sposób zapobiegać podobnym problemom.

Showcase’y przybierają nieco rolę „targów branży muzycznej”. Koncerty grają na nich mniejsze zespoły, które liczą na przyciągnięcie uwagi uczestniczących w nich managerów czy producentów. Panele dyskusyjne pozwalają za to na skuteczny networking i nawiązywanie wartościowych kontaktów. Sea You definitywnie spełniał to zadanie, oferując mnóstwo możliwości na spotkania z ciekawymi osobami, wśród których spore grono stanowiły osoby związane z konferencją Tak Brzmi Miasto. Jak mówił Grzegorz Kwiatkowski z zespołu Trupa Trupa w rozmowie z rozrywka.trojmiasto.pl: „Połączenie imprezy branżowej z wydarzeniem dla publiczności. Świetna akcja.”

Podsumowując nasze wrażenia na temat Sea You Tricity Showcase, musimy stwierdzić, że jest to wydarzenie o wielkim potencjale. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie rosło w siłę oraz że będzie inspiracją dla podobnych imprez w innych miastach.

Dziękujemy Sea You Tricity Showcase za zaproszenie. Do zobaczenia!

 

Agnieszka Gębala, Marcin Barański

 

Recommended Posts

Napisz komentarz

Translate »