Budka Suflera z nowym wokalistą – co z prawem do nazwy zespołu?

 w Aktualnie w mediach, Bez kategorii, Strona główna

Budka Suflera z nowym wokalistą – zespół opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z próby, na którym oprócz dotychczasowych członków zespołu pojawił się nowy wokalista – Jacek Kawalec.

Informacja o nowym wokaliście Budki Suflera mogła zaskoczyć nie tylko fanów zespołu, ale także wszystkich, którzy choć raz słyszeli takie przeboje jak „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych”. Zespół do tej pory kojarzony był bowiem przede wszystkim z jego założycielami – Romualdem Lipko i Krzysztofem Cugowskim. Pierwszy zmarł w 2020 r., drugi natomiast rozstał się z zespołem już w 2014 r., kiedy zespół zdecydował o zakończeniu działalności.

Kto może posługiwać się nazwą Budka Suflera?

Nazwa Budka Suflera została zarejestrowana jako słowny oraz słowno-graficzny znak towarowy. Uprawnionymi do pierwszego z nich są Krzysztof Cugowski, Tomasz Zeliszewski oraz Dorota Mazurkiewicz-Lipko (żona Romualda Lipki), natomiast do drugiego spółka cywilna Cugowski Krzysztof, Lipko Romuald, Zeliszewski Tomasz – Budka Suflera Production.

Więcej na temat prawa do nazwy zespołu Budka Suflera można przeczytać w artykule Budka Suflera bez Krzysztofa Cugowskiego – co dalej z nazwą zespołu? 

Czy Jacek Kawalec może posługiwać się nazwą Budka Suflera?

Jako że nazwa Budka Suflera została zarejestrowana jako znak towarowy przysługujący więcej niż jednej osobie, obowiązkowe było dołączenie regulaminu, w którym określa się m.in. zasady używania znaku. O tym, komu przysługuje takie prawo decyduje zatem regulamin.  Sam Jacek Kawalec zapewne nie mógłby się posługiwać nazwą Budka Suflera, natomiast jako członek zespołu, w którym występuje m.in. Tomasz Zeliszewski, który prawdopodobnie ma takie prawo, sprawa wygląda już inaczej. Kluczowe znaczenie ma jednak regulamin.

Więcej na temat zmian w składzie zespołu można przeczytać w artykułach Zmiana składu zespołu – kto może dalej występować pod dotychczasową nazwą, Zapadł wyrok w sprawie De Mono – komu przysługuje nazwa zespołu? oraz Afera Łzy vs Łzy – konflikt związany z podziałem zespołu.

 

Dominik Światkowski

 

Recommended Posts

Napisz komentarz

Translate »
Muzyka zdjęcie utworzone przez wirestock - pl.freepik.com